FRN2JT33R0
FRN2JT33R0
Part Number :
FRN2JT33R0
Manufacturer :
Stackpole Electronics Inc
Description :
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Datasheet :
FRN2JT33R0.pdf
Category :
Through Hole Resistors
Delivery Services :
FRN2JT33R0
Comments
    FRN2JT33R0 Specifications
    Package/Case:
    Axial
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    FRN
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    33 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    2W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Flame Proof, Fusible, Moisture Resistant, Safety
    TemperatureCoefficient:
    ±350ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 155°C
    Size/Dimension:
    Axial
    Height-Seated(Max):
    0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)