FPXLF115-20
FPXLF115-20
Part Number :
FPXLF115-20
Manufacturer :
Fox Electronics
Description :
CRYSTAL 11.0592MHZ 20PF SMD
Datasheet :
FPXLF115-20.pdf
Category :
Crystals
Delivery Services :
FPXLF115-20
Comments
    FPXLF115-20 Specifications
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    FPXLF
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    11.0592 MHz
    FrequencyStability:
    ±50ppm
    FrequencyTolerance:
    ±50ppm
    LoadCapacitance:
    20pF
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    60 Ohms
    OperatingMode:
    Fundamental
    OperatingTemperature:
    -10°C ~ 70°C
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm)