FJH-10-R-03.50-4
FJH-10-R-03.50-4
Part Number :
FJH-10-R-03.50-4
Manufacturer :
Samtec Inc.
Description :
.5MM FLEX CABLE JUMPER
Datasheet :
FJH-10-R-03.50-4.pdf
Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Delivery Services :
FJH-10-R-03.50-4
Comments
    FJH-10-R-03.50-4 Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    FJH
    ProductStatus:
    Active
    CableType:
    FFC, FPC
    NumberofConductors:
    10
    Pitch:
    0.020 (0.50mm)
    Length:
    3.500 (88.90mm)
    Length-ExposedEnds:
    0.157 (4.00mm)