EWK107B7224MVHT
EWK107B7224MVHT
Part Number :
EWK107B7224MVHT
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0306
Datasheet :
EWK107B7224MVHT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
EWK107B7224MVHT
Comments
    EWK107B7224MVHT Specifications
    Package/Case:
    0306 (0816 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    W
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive, Bypass, Decoupling
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.031 L x 0.063 W (0.80mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.022 (0.55mm)