EVK105CH2R2JW-F
EVK105CH2R2JW-F
Part Number :
EVK105CH2R2JW-F
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 2.2PF 16V C0H 0402
Datasheet :
EVK105CH2R2JW-F.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
EVK105CH2R2JW-F
Comments
    EVK105CH2R2JW-F Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    V
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Capacitance:
    2.2 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    C0H
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.020 (0.52mm)