ESDA6V1M6
ESDA6V1M6
Part Number :
ESDA6V1M6
Manufacturer :
STMicroelectronics
Description :
TVS DIODE 3VWM 6UQFN
Datasheet :
ESDA6V1M6.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
ESDA6V1M6
Comments
    ESDA6V1M6 Specifications
    Package/Case:
    6-UFDFN
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ESDA, TRANSIL™
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    4
    BidirectionalChannels:
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    3V
    Voltage-Breakdown(Min):
    6.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    Power-PeakPulse:
    100W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    70pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C (TA)