ERJ-3BQJ4R3V
ERJ-3BQJ4R3V
Part Number :
ERJ-3BQJ4R3V
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet :
ERJ-3BQJ4R3V.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
ERJ-3BQJ4R3V
Comments
    ERJ-3BQJ4R3V Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ERJ-3B
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    4.3 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    0.022 (0.55mm)