ERG-1SJ680A
ERG-1SJ680A
Part Number :
ERG-1SJ680A
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
RES 68 OHM 5% 1W AXIAL
Datasheet :
ERG-1SJ680A.pdf
Category :
Through Hole Resistors
Delivery Services :
ERG-1SJ680A
Comments
    ERG-1SJ680A Specifications
    Package/Case:
    Axial
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ERG
    ProductStatus:
    Obsolete
    Resistance:
    68 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    1W
    Composition:
    Metal Oxide Film
    Features:
    Flame Proof, Safety
    TemperatureCoefficient:
    ±350ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 235°C
    Size/Dimension:
    Axial
    Height-Seated(Max):
    0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm)