ERA-3ARB182V
ERA-3ARB182V
Part Number :
ERA-3ARB182V
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet :
ERA-3ARB182V.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
ERA-3ARB182V
Comments
    ERA-3ARB182V Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ERA-3A
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    1.8 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    TemperatureCoefficient:
    ±10ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    0.022 (0.55mm)