ERA-2VRW2701X
ERA-2VRW2701X
Part Number :
ERA-2VRW2701X
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
RES 2.7K OHM 0.05% 1/10W 0402
Datasheet :
ERA-2VRW2701X.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
ERA-2VRW2701X
Comments
    ERA-2VRW2701X Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ERA-2V
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    2.7 kOhms
    Tolerance:
    ±0.05%
    Power(Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    TemperatureCoefficient:
    ±10ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.016 (0.40mm)