ERA-2APB6651X
ERA-2APB6651X
Part Number :
ERA-2APB6651X
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet :
ERA-2APB6651X.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
ERA-2APB6651X
Comments
    ERA-2APB6651X Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ERA-2A
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    6.65 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    0.063W, 1/16W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    TemperatureCoefficient:
    ±15ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.016 (0.40mm)