EMF325B7475MMHP
EMF325B7475MMHP
Part Number :
EMF325B7475MMHP
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1210
Datasheet :
EMF325B7475MMHP.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
EMF325B7475MMHP
Comments
    EMF325B7475MMHP Specifications
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    M
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    4.7 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive, SMPS Filtering
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.106 (2.70mm)