ELT-5KT3R3MB
ELT-5KT3R3MB
Part Number :
ELT-5KT3R3MB
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 3.3UH 1A 170 MOHM SMD
Datasheet :
ELT-5KT3R3MB.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
ELT-5KT3R3MB
Comments
    ELT-5KT3R3MB Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    5KT
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    170mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz