ELL-CTV390M
ELL-CTV390M
Part Number :
ELL-CTV390M
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 39UH 2.1A 61 MOHM SMD
Datasheet :
ELL-CTV390M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
ELL-CTV390M
Comments
    ELL-CTV390M Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    V
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    39 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.1 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    61mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz