ELL-6UH331M
ELL-6UH331M
Part Number :
ELL-6UH331M
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 330UH 330MA 1.36OHM SM
Datasheet :
ELL-6UH331M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
ELL-6UH331M
Comments
    ELL-6UH331M Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    H
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    330 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    1.36Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz