ELL-5PM150M
ELL-5PM150M
Part Number :
ELL-5PM150M
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 15UH 800MA 140MOHM SMD
Datasheet :
ELL-5PM150M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
ELL-5PM150M
Comments
    ELL-5PM150M Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    M
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    800 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    140mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz