ELJ-RF2N2DFB
ELJ-RF2N2DFB
Part Number :
ELJ-RF2N2DFB
Description :
FIXED IND 2.2NH 400MA 90MOHM SMD
Datasheet :
ELJ-RF2N2DFB.pdf
Delivery Services :
ELJ-RF2N2DFB
Comments
    ELJ-RF2N2DFB Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Series:
    RF
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    2.2 nH
    Tolerance:
    ±0.3nH
    CurrentRating(Amps):
    400 mA
    DCResistance(DCR):
    90mOhm Max
    Q@Freq:
    8 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    6GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -20°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz