ELJ-RF1N8DFB
ELJ-RF1N8DFB
Part Number :
ELJ-RF1N8DFB
Description :
FIXED IND 1.8NH 400MA 80MOHM SMD
Datasheet :
ELJ-RF1N8DFB.pdf
Delivery Services :
ELJ-RF1N8DFB
Comments
    ELJ-RF1N8DFB Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Series:
    RF
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    1.8 nH
    Tolerance:
    ±0.3nH
    CurrentRating(Amps):
    400 mA
    DCResistance(DCR):
    80mOhm Max
    Q@Freq:
    8 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    6GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -20°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz