ELJ-RF1N2DFB
ELJ-RF1N2DFB
Part Number :
ELJ-RF1N2DFB
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 1.2NH 400MA 60MOHM SMD
Datasheet :
ELJ-RF1N2DFB.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
ELJ-RF1N2DFB
Comments
    ELJ-RF1N2DFB Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series:
    RF
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    1.2 nH
    Tolerance:
    ±0.3nH
    CurrentRating(Amps):
    400 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    60mOhm Max
    Q@Freq:
    8 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    6GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -20°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz