ELJ-RER12JFA
ELJ-RER12JFA
Part Number :
ELJ-RER12JFA
Description :
FIXED IND 120NH 130MA 3 OHM SMD
Datasheet :
ELJ-RER12JFA.pdf
Delivery Services :
ELJ-RER12JFA
Comments
    ELJ-RER12JFA Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Series:
    RE
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    120 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    130 mA
    DCResistance(DCR):
    3Ohm Max
    Q@Freq:
    5 @ 25.2MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.2GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    25.2 MHz