ELJ-QF5N6DF
ELJ-QF5N6DF
Part Number :
ELJ-QF5N6DF
Description :
FIXED IND 5.6NH 340MA 190MOHM SM
Datasheet :
ELJ-QF5N6DF.pdf
Delivery Services :
ELJ-QF5N6DF
Comments
    ELJ-QF5N6DF Specifications
    Inductance:
    5.6 nH
    Tolerance:
    ±0.3nH
    CurrentRating(Amps):
    340 mA
    DCResistance(DCR):
    190mOhm Max
    Q@Freq:
    10 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    4.6GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz