ELJ-QF3N9DF
ELJ-QF3N9DF
Part Number :
ELJ-QF3N9DF
Description :
FIXED IND 3.9NH 360MA 150MOHM SM
Datasheet :
ELJ-QF3N9DF.pdf
Delivery Services :
ELJ-QF3N9DF
Comments
    ELJ-QF3N9DF Specifications
    Inductance:
    3.9 nH
    Tolerance:
    ±0.3nH
    CurrentRating(Amps):
    360 mA
    DCResistance(DCR):
    150mOhm Max
    Q@Freq:
    10 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    5.2GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz