ELJ-QF27NJF
ELJ-QF27NJF
Part Number :
ELJ-QF27NJF
Description :
FIXED IND 27NH 200MA 1.2 OHM SMD
Datasheet :
ELJ-QF27NJF.pdf
Delivery Services :
ELJ-QF27NJF
Comments
    ELJ-QF27NJF Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Series:
    QF
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    27 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    200 mA
    DCResistance(DCR):
    1.2Ohm Max
    Q@Freq:
    10 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.8GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz