ELC-3FN2R2N
ELC-3FN2R2N
Part Number :
ELC-3FN2R2N
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 2.2UH 1A 120 MOHM SMD
Datasheet :
ELC-3FN2R2N.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
ELC-3FN2R2N
Comments
    ELC-3FN2R2N Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    N
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    1 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    120mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz