ELC-09D2R2DF
ELC-09D2R2DF
Part Number :
ELC-09D2R2DF
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 2.2UH 3.5A 12 MOHM TH
Datasheet :
ELC-09D2R2DF.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
ELC-09D2R2DF
Comments
    ELC-09D2R2DF Specifications
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    09D
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    12mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    10 kHz