DSC1121CL2-024.0000
DSC1121CL2-024.0000
Part Number :
DSC1121CL2-024.0000
Manufacturer :
Microchip Technology
Description :
OSC MEMS LOW PWR SMD
Datasheet :
DSC1121CL2-024.0000.pdf
Category :
Oscillators
Delivery Services :
DSC1121CL2-024.0000
Comments
    DSC1121CL2-024.0000 Specifications
    Package/Case:
    6-VDFN
    Packaging:
    Tube
    Series:
    DSC1121
    ProductStatus:
    Active
    BaseResonator:
    MEMS
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    24 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage-Supply:
    2.25V ~ 3.6V
    FrequencyStability:
    ±25ppm
    AbsolutePullRange(APR):
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    SpreadSpectrumBandwidth:
    Current-Supply(Max):
    35mA
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)