DSC1001BI3-020.0000
DSC1001BI3-020.0000
Part Number :
DSC1001BI3-020.0000
Manufacturer :
Microchip Technology
Description :
MEMS OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet :
DSC1001BI3-020.0000.pdf
Category :
Oscillators
Delivery Services :
DSC1001BI3-020.0000
Comments
    DSC1001BI3-020.0000 Specifications
    Package/Case:
    4-VDFN
    Packaging:
    Tube
    Series:
    DSC1001
    ProductStatus:
    Active
    BaseResonator:
    MEMS
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    20 MHz
    Function:
    Standby (Power Down)
    Output:
    CMOS
    Voltage-Supply:
    1.7V ~ 3.6V
    FrequencyStability:
    ±20ppm
    AbsolutePullRange(APR):
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    SpreadSpectrumBandwidth:
    Current-Supply(Max):
    8mA
    Ratings:
    AEC-Q100
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)