DRC26-50S04
DRC26-50S04
Part Number :
DRC26-50S04
Manufacturer :
TE Connectivity Deutsch Connectors
Description :
CONN FML HSG 50POS 4.42MM
Datasheet :
DRC26-50S04.pdf
Category :
Rectangular Connectors - Housings
Delivery Services :
DRC26-50S04
Comments
    DRC26-50S04 Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    DRC
    ProductStatus:
    Active
    ConnectorType:
    Housing for Female Insert
    ContactType:
    Female Socket
    NumberofPositions:
    50
    Pitch:
    0.174 (4.42mm)