DR127-4R7
DR127-4R7
Part Number :
DR127-4R7
Description :
FIXED IND 4.7UH 8.25A 9.17 MOHM
Datasheet :
DR127-4R7.pdf
Delivery Services :
DR127-4R7
Comments
    DR127-4R7 Specifications
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    8.25 A
    Current-Saturation(Isat):
    16.5A
    DCResistance(DCR):
    9.17mOhm
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz