DR127-2R2
DR127-2R2
Part Number :
DR127-2R2
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
FIXED IND 2.2UH 12.5A 4.02 MOHM
Datasheet :
DR127-2R2.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
DR127-2R2
Comments
    DR127-2R2 Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    DR
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    12.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    25.5A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    4.02mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz