DDZX13B-13
DDZX13B-13
Part Number :
DDZX13B-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23
Datasheet :
DDZX13B-13.pdf
Category :
Diodes - Zener - Single
Delivery Services :
DDZX13B-13
Comments
    DDZX13B-13 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    RoHS:
    RoHS
    Tolerance:
    ±3%
    Part Status:
    Active
    Power - Max:
    300 mW
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Package / Case:
    14 Ohms
    Impedance (Max) (Zzt):
    -65°C ~ 150°C
    Operating Temperature:
    13 V
    Supplier Device Package:
    100 nA @ 10 V
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    900 mV @ 10 mA