DC1113F-TR
DC1113F-TR
Part Number :
DC1113F-TR
Manufacturer :
Stanley Electric Co
Description :
LED BLUE-GREEN DIFF SMD R/A
Datasheet :
DC1113F-TR.pdf
Category :
LED Indication - Discrete
Delivery Services :
DC1113F-TR
Comments
    DC1113F-TR Specifications
    Package/Case:
    2-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    1113F
    ProductStatus:
    Obsolete
    Color:
    Blue-Green
    Configuration:
    Standard
    LensColor:
    White
    LensTransparency:
    Diffused
    MillicandelaRating:
    34mcd
    LensStyle:
    Rectangle with Domed Top
    LensSize:
    1.70mm x 0.60mm
    Voltage-Forward(Vf)(Typ):
    3.3V
    Current-Test:
    10mA
    ViewingAngle:
    130°
    MountingType:
    Surface Mount, Right Angle
    Wavelength-Dominant:
    505nm
    Wavelength-Peak:
    502nm
    Features:
    Size/Dimension:
    2.10mm L x 1.00mm W