CY7C1338S-100AXCT
CY7C1338S-100AXCT
Part Number :
CY7C1338S-100AXCT
Manufacturer :
Cypress Semiconductor Corp
Description :
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 100TQFP
Datasheet :
CY7C1338S-100AXCT.pdf
Category :
Memory
Delivery Services :
CY7C1338S-100AXCT
Comments
    CY7C1338S-100AXCT Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Obsolete
    MemoryType:
    Volatile
    MemoryFormat:
    SRAM
    Technology:
    SRAM - Synchronous, SDR
    MemorySize:
    4Mb (128K x 32)
    MemoryInterface:
    Parallel
    ClockFrequency:
    100 MHz
    WriteCycleTime-WordPage:
    AccessTime:
    8 ns
    Voltage-Supply:
    3.15V ~ 3.6V
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 70°C (TA)