CY62148ESL-55ZAXAT
CY62148ESL-55ZAXAT
Part Number :
CY62148ESL-55ZAXAT
Manufacturer :
Cypress Semiconductor Corp
Description :
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32STSOP
Datasheet :
CY62148ESL-55ZAXAT.pdf
Category :
Memory
Delivery Services :
CY62148ESL-55ZAXAT
Comments
    CY62148ESL-55ZAXAT Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MoBL®
    ProductStatus:
    Obsolete
    MemoryType:
    Volatile
    MemoryFormat:
    SRAM
    Technology:
    SRAM - Asynchronous
    MemorySize:
    4Mb (512K x 8)
    MemoryInterface:
    Parallel
    ClockFrequency:
    WriteCycleTime-WordPage:
    55ns
    AccessTime:
    55 ns
    Voltage-Supply:
    2.2V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)