CX2016DB16000D0FLJCC
CX2016DB16000D0FLJCC
Part Number :
CX2016DB16000D0FLJCC
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Datasheet :
CX2016DB16000D0FLJCC.pdf
Category :
Crystals
Delivery Services :
CX2016DB16000D0FLJCC
Comments
    CX2016DB16000D0FLJCC Specifications
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CX2016DB, Kyocera
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    16 MHz
    FrequencyStability:
    ±15ppm
    FrequencyTolerance:
    ±10ppm
    LoadCapacitance:
    8pF
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    200 Ohms
    OperatingMode:
    Fundamental
    OperatingTemperature:
    -30°C ~ 85°C
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)