CW201212-82NG
CW201212-82NG
Part Number :
CW201212-82NG
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 82NH 500MA 320MOHM SMD
Datasheet :
CW201212-82NG.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
CW201212-82NG
Comments
    CW201212-82NG Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CW201212
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    82 nH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    500 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    320mOhm
    Q@Freq:
    60 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.35GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    150 MHz