CTX32T-8R2-R
CTX32T-8R2-R
Part Number :
CTX32T-8R2-R
Description :
FIXED IND 8.2UH 170MA 2 OHM SMD
Datasheet :
CTX32T-8R2-R.pdf
Delivery Services :
CTX32T-8R2-R
Comments
    CTX32T-8R2-R Specifications
    Inductance:
    8.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    170 mA
    DCResistance(DCR):
    2Ohm Max
    Q@Freq:
    30 @ 7.96MHz
    Frequency-SelfResonant:
    40MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz