CTX32T-1R8-R
CTX32T-1R8-R
Part Number :
CTX32T-1R8-R
Description :
FIXED IND 1.8UH 350MA 900MOHM SM
Datasheet :
CTX32T-1R8-R.pdf
Delivery Services :
CTX32T-1R8-R
Comments
    CTX32T-1R8-R Specifications
    Inductance:
    1.8 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    350 mA
    DCResistance(DCR):
    900mOhm Max
    Q@Freq:
    30 @ 7.96MHz
    Frequency-SelfResonant:
    80MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz