CTX32T-1R2-R
CTX32T-1R2-R
Part Number :
CTX32T-1R2-R
Description :
FIXED IND 1.2UH 390MA 750MOHM SM
Datasheet :
CTX32T-1R2-R.pdf
Delivery Services :
CTX32T-1R2-R
Comments
    CTX32T-1R2-R Specifications
    Inductance:
    1.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    390 mA
    DCResistance(DCR):
    750mOhm Max
    Q@Freq:
    30 @ 7.96MHz
    Frequency-SelfResonant:
    100MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz