CTX32T-101-R
CTX32T-101-R
Part Number :
CTX32T-101-R
Description :
FIXED IND 100UH 40MA 10 OHM SMD
Datasheet :
CTX32T-101-R.pdf
Delivery Services :
CTX32T-101-R
Comments
    CTX32T-101-R Specifications
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    40 mA
    DCResistance(DCR):
    10Ohm Max
    Q@Freq:
    20 @ 796kHz
    Frequency-SelfResonant:
    10MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    796 kHz