CTX32CT-680-R
CTX32CT-680-R
Part Number :
CTX32CT-680-R
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
FIXED IND 68UH 120MA 3.7 OHM SMD
Datasheet :
CTX32CT-680-R.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
CTX32CT-680-R
Comments
    CTX32CT-680-R Specifications
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    1210
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    68 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    120 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    3.7Ohm Max
    Q@Freq:
    15 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    12MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz