CRL2512-JW-R470ELF
CRL2512-JW-R470ELF
Part Number :
CRL2512-JW-R470ELF
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
RES 0.47 OHM 5% 1W 2512
Datasheet :
CRL2512-JW-R470ELF.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
CRL2512-JW-R470ELF
Comments
    CRL2512-JW-R470ELF Specifications
    Package/Case:
    2512 (6432 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CRL
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    470 mOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    1W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
    Height-Seated(Max):
    0.028 (0.70mm)