CRCW201044K2FKEF
CRCW201044K2FKEF
Part Number :
CRCW201044K2FKEF
Manufacturer :
Vishay Dale
Description :
RES SMD 44.2K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet :
CRCW201044K2FKEF.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
CRCW201044K2FKEF
Comments
    CRCW201044K2FKEF Specifications
    Package/Case:
    2010 (5025 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CRCW
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    44.2 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.75W, 3/4W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.028 (0.70mm)