CRCW02012K32FKED
CRCW02012K32FKED
Part Number :
CRCW02012K32FKED
Manufacturer :
Vishay Dale
Description :
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet :
CRCW02012K32FKED.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
CRCW02012K32FKED
Comments
    CRCW02012K32FKED Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CRCW
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    2.32 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.05W, 1/20W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
    Height-Seated(Max):
    0.010 (0.26mm)