CPF1206B2R67E1
CPF1206B2R67E1
Part Number :
CPF1206B2R67E1
Manufacturer :
TE Connectivity Passive Product
Description :
CPF 1206 2R67 0.1% 25PPM 1K RL
Datasheet :
CPF1206B2R67E1.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
CPF1206B2R67E1
Comments
    CPF1206B2R67E1 Specifications
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    CPF
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    2.67 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    0.125W, 1/8W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    TemperatureCoefficient:
    ±25ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm)
    Height-Seated(Max):
    0.026 (0.65mm)