CPDFR24V
CPDFR24V
Part Number :
CPDFR24V
Manufacturer :
Comchip Technology
Description :
TVS DIODE 24VWM 47V 1005/SOD323F
Datasheet :
CPDFR24V.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
CPDFR24V
Comments
    CPDFR24V Specifications
    Package/Case:
    1005 (2512 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    1
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    24V
    Voltage-Breakdown(Min):
    25V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    47V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    1A (8/20µs)
    Power-PeakPulse:
    47W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    10pF @ 1MHz