CML0805C0G3R0CT50V
CML0805C0G3R0CT50V
Part Number :
CML0805C0G3R0CT50V
Manufacturer :
Stackpole Electronics Inc
Description :
CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0805
Datasheet :
CML0805C0G3R0CT50V.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
CML0805C0G3R0CT50V
Comments
    CML0805C0G3R0CT50V Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CML_C0G
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    3 pF
    Tolerance:
    ±0.25pF
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.030 (0.75mm)