CL31C151JHFNNNE
CL31C151JHFNNNE
Part Number :
CL31C151JHFNNNE
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Description :
CAP CER 150PF 630V C0G/NP0 1206
Datasheet :
CL31C151JHFNNNE.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
151
Delivery Services :
CL31C151JHFNNNE
Comments
    CL31C151JHFNNNE Specifications
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CL
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    630V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.055 (1.40mm)