CL31B474KBHNNNF
CL31B474KBHNNNF
Part Number :
CL31B474KBHNNNF
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Description :
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206
Datasheet :
CL31B474KBHNNNF.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
CL31B474KBHNNNF
Comments
    CL31B474KBHNNNF Specifications
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CL
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.071 (1.80mm)