CK21252R2M-T
CK21252R2M-T
Part Number :
CK21252R2M-T
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 2.2UH 150MA 350MOHM SM
Datasheet :
CK21252R2M-T.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
CK21252R2M-T
Comments
    CK21252R2M-T Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CK
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    150 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    350mOhm Max
    Q@Freq:
    20 @ 10MHz
    Frequency-SelfResonant:
    50MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    10 MHz